چگونه می توان باغ سبزیجات را برنامه ریزی کرد

0 Comments

اگر امسال سبزیجات تازه می خواهید ، ممکن است در مورد چگونگی برنامه ریزی باغ سبزیجات فکر کرده باشید. لازم نیست خود را به ردیف های منظم و منظم عادی محدود کنید. گزینه های دیگری نیز در دسترس است. شما می توانید خلاقیت خود را از بین ببرید و یک ظرف یا باغ تختخواب برجسته بسازید. حتی می توانید یک تخت گل رسمی تر بسازید و آن را با زندگی گیاهی پر کنید که سبزیجات را جایگزین گل می کند.

در یادداشت فرعی ، تعدادی از افراد وجود دارند که شروع به مخلوط کردن گل و سبزی در باغ های خود کرده اند. یک دلیل این است که بسیاری از شکوفه های گل بسیار خوشمزه هستند (گل رز ، بنفشه ، نسترن و غیره) یکی دیگر از مزایای ترکیب سبزیجات و گل گیاه بابا آدم  ها در باغ شما این است که برای خاک شما مفید است. گیاهان هر کدام نیاز مغذی متفاوتی دارند و آنها را از خاک دریافت می کنند. با تعویض گیاهانی که در زمین قرار می دهید تعادل خاک شما از یک فصل رشد به فصل دیگر حفظ می شود.

سادگی عالی

ردیف های مرتب اولین قدم در باغ سبزیجات معمولی است که مدتهاست تاسیس شده است. یک سبزی خاص به هر ردیف اختصاص داده شده است. جهت گیری شمال به جنوب ، در صورت امکان ، معمولاً توصیه می شود. برای رسیدن راحت به ردیف ها باید خاک را صاف کرده و سطح آن را تراز کنید. این امر دستیابی به علفهای هرز را در ردیفها آسانتر کرده و به گیاهان دیگر نیاز دارد. برای باغ های سبزیجات بزرگتر ممکن است بخواهید راهروهایی را اضافه کنید تا روی گیاهانی که به باغ می روند قدم نگذارید. به یاد داشته باشید که برای جلوگیری از شسته شدن بذرها ، ردیف های خود را در یک شیب بکارید. همچنین به رشد ریشه کمک می کند.

به یاد داشته باشید در مورد فضای مورد نیاز نهال ها تحقیق کنید ، این امر در یک باغ سبزی معمولی بسیار مهم است. رطوبت معمول بهار باعث ایجاد انواع زیادی از قالب ، کپک و قارچ می شود. یک گیاه که دارای بیماری بیش از حد نزدیک به گیاهان دیگر است ، می تواند خیلی سریع به بقیه قسمت های باغ گسترش یابد. و هجوم اشکالات ، کبوترها و نظایر آن در مناطقی مانند آتش وحشی بسته می شود.

ادویه بزن

هنگامی که شما برنامه ریزی چیدمان باغ خود را شروع می کنید ، شاید به فکر استفاده از تختخواب برجسته به عنوان جایگزینی برای ردیف های مرتب باغ های معمولی باشید. سیستم بستر برجسته از بلوک هایی برای کاشت استفاده می کند. علاوه بر ظاهر منحصر به فرد ، این سیستم فضای کمتری را اشغال می کند. یکی دیگر از مزایای این نوع باغ ها این است که از آلودگی محلی خارج شده است. گرایش به نیازهای باغ شما بسیار راحت تر است. زانوها و پشت شما نیز از شما تشکر می کنند. همه شما نیاز به چند آجر قدیمی ، چند بلوک استوانه یا شاید چوب های باقیمانده برای ساخت باغ سبزیجات تختخواب شده خود دارید.

بستری با عمق حداقل 12 “دقیقاً همان چیزی است که متخصص باغبانی سفارش داده است. به یاد داشته باشید که از زمانی که بستر از زمین بلند شده است ، خاک بستر زودتر گرم می شود ، فصل رشد شما افزایش می یابد.